Nejméně lovené ryby v České republice

Rybáři patří ke stále se rozšiřující skupině. V současné době se v rybolovu nachází mnoho, mnoho lidí. Pro některé je to odpočinek, pro jiné je to útěk z rychle ubíhající reality. V případě, že je pro vás rybolov také úlevou, odpočinkem nebo útěkem, určitě se o ryby jako takové hodně zajímáte. Přece jen je to váš úlovek, chcete mít úlovek co největší a chcete se jím chlubit. Pojďme se podívat na to, jaké ryby jsou nejméně lovené. Obvykle jsou málo lovení proto, že je mnozí rybáři neumí ulovit. Dokážete to vy?

Nejdříve je třeba si zmínit nejlovenější druh ryby, a tou je kapr obecný. Kapři jsou symbolem hlavně vánočních svátků, dopřát (či ulovit) si ho můžete i během jiných částí roku. Abyste ulovili takového kapra, je třeba mít takzvané boilies neboli kapří kuličky, které byly vyrobeny pro efektivní lov kaprů. Krmné pelety jsou také dobrou návnadou.

Přejděme však k méně loveným rybám v českých rybnících. Jaké ryby se mezi ně řadí?

Hlavatka obecná

Jednou z nejméně lovených ryb je hlavatka obecná, které se uloví třeba jen deset kusů ročně. Jedná se o velmi ohrožený druh ryby, který se vyskytuje hlavně v povodí Dunaje a Tisy. Jedná se o jednu z vůbec největších dravých sladkovodních ryb. Její rozměry jsou proto opravdu obrovské. Nejčastěji se chytá na mrtvé rybky.

Maréna

Další málo lovenou rybou je maréna, které se uloví ročně kolem stovky. Jedná se o rybu dovezenou z Polska v roce 1882 Josefem Šustou, živí se hlavně filtrováním planktonu.

Mník jednovousý

Už jste slyšeli o rybě zvané mník jednovousý? Jedná se o rybu, která je také méně lovená. Jedná se o rybu, u níž je zákonem stanovená minimální lovná délka. U této ryby je známé, že si dokáže poradit i s velkou kořistí, nekonzumuje jen malou kořist. Potravou je tedy prakticky cokoli, co je živočišného původu a co se dokáže dobře spolknout.

zdroj obrázku: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup