youngandcreative.cz ergo cz uvodni

Jak je to u cestovního pojištění s hrazením výloh za ošetření v případě onemocnění COVID-19?

Pandemie koronaviru si pro nás připravila zatěžkávací zkoušku. Zejména velmi nepříjemné je to pro lidi, pro které je cestování životní náplní. To však neznamená, že nelze v dnešní době cestovat, je to pouze otázkou dodržení určitých pravidel, která stanovuje zpravidla konkrétní země. Musíme ale myslet také na cestovní pojištění, které je dnes stejně důležité, jako dříve. Pokud chcete vědět, jak je to s cestovním pojištěním v souvislosti právě s případným onemocněním COVID-19, je pro vás tento článek.

Je potřeba se na koronavirus připojistit?

Klienty pojišťoven velmi často zajímá, zda je potřeba připojištění na koronavirus. Běžná pojistka však kryje veškeré výlohy na ošetření, které můžete v zahraničí mít. Spadá sem tedy rovněž také případně ošetření, které by bylo potřeba uhradit v souvislosti s vaším onemocněním koronavirem. Cestovní pojištění COVID 19 tedy kryje většinou také, rozhodně je tomu tak v případě ERGO pojišťovny. Zde dokonce máte krytí nad rámec typických podmínek, kdy:

  • Jsou rovněž hrazeny výlohy za ošetření i v oblastech, kde se nedoporučuje cestovat
  • Předpokladem je dodržení pravidel nutných pro vstup na území konkrétního státu

youngandcreative.cz ergo cz 01

Každá země má jiná pravidla

Jak jsme již tedy zmiňovali v úvodu, jednotlivé země mají nastavená určitá pravidla, kdy např. po příletu musíte jít do karantény. Často musíte mít také příslušný test, který nesmí být starší, než je stanovená doba. Některé země upravují vstup podle toho, zda už jste COVID-19 prodělali, a tedy máte protilátky. Co kde požadují, to je potřeba si zjistit před vstupem na území konkrétní země.

Pokud se rozhodnete před cestou do zahraničí pojistit u ERGO pojišťovny, tak je tady také další z výhod. Je to možnost sjednat si online cestovní pojištění. Kromě toho si jej můžete ze zahraničí také v případě potřeby prodloužit, pokud byste se například neplánovaně dostali do karantény.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup