Jaké jsou výhody 3D tisku v porovnání s klasickou výrobou

Jaké jsou výhody 3D tisku v porovnání s klasickou výrobou?

Zajímáte se o svět technologií? V takovém případě jste pravděpodobně narazili na 3D tiskárny, které jsou v současné době označovány za cosi, co způsobilo průmyslovou revoluci. Samozřejmě se najdou lidé, kteří o tisku na 3D tiskárně doposud neslyšeli, ale těchto jedinců je jen hrstka. Pojďme však i hrstku lidí poučit. 3D tiskárny umožňují vytisknout jakýkoli objekt z okolí, a to jen z digitální předlohy, kterou máte v počítači.

Možná si říkáte, že 3D tisk není nic přelomového nebo nic, co byste měli využívat. Pravdou ale je, že 3D tiskárny mají celou řadu výhod v porovnání s klasickou výrobou. Zmiňme si několik z nich.

Není nutná centralizace

Pokud byste tiskli prototypy nebo produkty na klasických produkčních linkách, bude vám kladeno mnoho podmínek na to, kde mohou být výrobky produkovány. Využití je totiž determinováno masivní centralizací. Převážně jsou produkční centra lokalizována v rozvíjejících se zemích, kde jsou nízké náklady na pracovní sílu.

Pokud bychom však měli porovnat klasické produkční linky a 3D tiskárny, řekli bychom, že v tomto případě není centralizace nutná. Můžete tak přesunout produkci mnohem blíž ke koncovému spotřebiteli.

Flexibilita

Tou největší výhodou je však flexibilita 3D tiskáren. Není v tomto případě problém vyrábět ze dne na den zcela odlišné typy produktů. Záleží jen na vás, pro výrobu jakého produktu se rozhodnete. Můžete se třeba rozhodnout pro výrobu toho produktu, po kterém je aktuálně nejvyšší poptávka. To u mnohých výrobních linek není možné.

Flexibilita je důležitá zejména pro velké firmy, které mohou díky flexibilitě 3D tisku dosáhnout opravdu velkých a stabilních zisků, pokryjí tak snadno své fixní investice.

Nízké náklady

Výhodou je bezesporu také to, že jsou v případě výroby na 3D tiskárně nízké náklady. Ve zkratce se musí investovat jen do barev 3D tiskáren. Pokrýt se následovně musí jen energie vynaložené při výrobě na 3D tiskárnách.

zdroj obrázku: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup