Vsechna slava polni trava

Všechna sláva polní tráva

Když svět obletěla zpráva, že někdejší favorit Kentucky Derby The Deputy byl zachráněn z kill penu v severní části Texasu, leckdo si mohl vzpomenout na nejrůznější přísloví o pomíjivosti slávy. Kill peny jsou častou poslední zastávkou před strastiplnou cestou na jatka v Kanadě nebo v Mexiku a v USA od nepaměti. Můžete si tam koupit životem unavené trosky, ale i budoucí šampióny. Jezdí na ně kupovat kdekdo, ne jenom „kill buyers“, jak se říká lidem, kteří odsud skupují koně na poslední cestu. Kill peny jsou smutným svědectvím, jak vypadá péče o koně, kterého už nikdo nechce. Ne vždy ale je dobré soudit bez znalosti toho, co někoho vede poslat koně do kill penu. No a příběh The Deputy je vlastně o tom, že ho přestárlého poslali poslední majitelé, ale z kill penu ho zachraňovali ti, za které běhal a se kterými neměl už víc jak dvacet let nic společného.

Cesta The Deputy do kill penu byla dlouhá. Narodil se v Irsku po otci Petardia a z matky Manfath, která dala také japonského šampión plemeníka King Kamehameha. Na dráze se díky svým výkonům z jara 2000 stal jedním z favoritů Kentucky Derby, když vyhrál Santa Anita Derby a byl druhý v San Felipe. Bohužel se v samotném Kentucky Derby zranil, neumístil se a byl rovnou odeslán do chovu. Tam působil porůznu a nevedlo se mu.

Od roku 2016 dál jsou jeho stopy nejasné a pak se objevuje jako vyhublý 24letý hřebec v kill penu. Tahle místa jsou pravidelně monitorována nejrůznějšími organizacemi a tady si ho všimli; a zpráva se rozšířila. Jeho bývalí majitelé a trenérka se okamžitě do záchrany hřebce zapojili, vykoupili ho a přemístili ho do péče organizace Remember Me Rescue, která pečuje o dostihové koně. Tam bude v dobré péči až do konce svých dnů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup