stresni vazniky

Dřevěné střešní vazníky

Spolehněte se na zkušenou a osvědčenou firmu v oblasti střešních vazníků a svěřte vybudování nebo rekonstrukci střechy do těch správných rukou.

Dřevěné vazníky

Dřevěné vazníky jsou jako typ střešní konstrukce čím dál více oblíbené. Tyto střešní vazníky tak čím dál více nahrazují běžný typ klasických vázaných krovů, ocelové krovy i další podobné typy. Pro mluví především lehkost, nízká pořizovací cena a ekologické aspekty.

Není proto divu, že se k této alternativě klasických vázaných krovů přiklání čím dál větší část architektů a projektových specialistů.

Výroba vazníků a kontrola statiky

Výroba vazníků zahrnuje práci v projekčním software, kde nejprve dochází ke zpracování projektové dokumentace. K návrhu konstrukce je samozřejmě také zapotřebí zajistit statické výpočty a následnou samotnou kontrolu statiky.

Při výrobě i samotné montáži pak jsou využívány nejmodernější technologie, které zaručují vysokou kvalitu a trvanlivost produktů.

VÝHODY DŘEVĚNÝCH VAZNÍKŮ

Jednou z výhod dřevěných příhradových vazníků je nízká spotřeba použitého materiálu a dále také velmi rychlá výroba, a tedy i kratší doba dodání. Rychlá je i montáž, kterou je možno provádět nezávisle na ročním období. Mezi další přednosti patří velké tvarové možnosti a variabilita. Pro tuto variantu mluví také rychlejší a snadnější montáž na rozdíl od některého z klasických typů krovu.  Oproti klasickému krovu je také v tomto případě nízká vlastní nosnost, tedy na m2 půdorysné plochy.

Výhodou je i to, že není nutné používat vnitřní nosné příčky a nosné stropní konstrukce.

A nevýhody dřevěných vazníků? I ty se některé najdou, i když jich není mnoho. Ve většině případů nejde podkroví využívat jako obyvatelné. Ale nezoufejte. Toto místo můžete hravě proměnit alespoň v úložný prostor.

Pokud jste se rozhodli zvolit si variantu dřevěných vazníků a záleží vám na jejich kvalitě, neváhejte se obrátit na výrobce a dodavatele s dlouholetou tradicí a bohatými zkušenostmi v tomto oboru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup