Vybirate matraci pro hosty

Vybíráte matraci pro hosty? Pohodlí je na prvním místě

Nejedna domácnost jednou za čas hostí návštěvu. Zatímco někdy se jedná o předem ohlášenou, jindy jsou kamarádi či rodina spíše přepadovkou. V obou případech se očekává, že se přivítají s otevřenou náručí a že budou mít, kam složit své hlavy po dlouhém dni plném cestování. Pokud nejste majitelem rozkládací pohovky, vyplatí se mít po ruce také matraci. Jenže jak ji vybrat nebo čím se při výběru řídit?

Rozkládací matrace jako první z favoritů

Při výběru matrace pro hosty se řiďte tím samým, jako při výběru své vlastní. Na první místo klaďte pohodlí a komfort. Nechcete přece, aby se vaši hosté po ránu probudili rozlámaní, s bolestí hlavy nebo zad a plní špatné nálady, což je běžný následek nevyspání. Pohodlí je tedy rozhodujícím kritériem.

A pak už nezáleží na tom, jestli se rozhodnete pro nafukovací nebo rozkládací matraci. Rozkládací jsou ale v posledních letech hitem, a to především díky jejich skladnosti a rychlosti rozložení.

Nafukovací matrace jsou starou známou klasikou

Zato nafukovací matrace jsou starou známou klasikou. Je ale pravdou, že většinou svou službu vypoví v nejméně vhodný okamžik. Člověk si to ani neuvědomí a už nafukuje píchlý model, který se po ulehnutí ihned vyfoukne. U rozkládacích alternativ se tento scénář naplnit nemůže.

V každém případě i tato verze lože je skladná a snadno se s ní manipuluje. Aby však došlo k jejímu nafouknutí, je zapotřebí elektrická zásuvka. Ústy byste matraci nafukovali dlouhé hodiny a kdoví, jestli by vám nedošel dech.

Na materiálu záleží

Vedle pohodlnosti se informujte také o materiálu, ze kterého je matrace vyrobena. I když je to “pouze” matrace pro hosty, i v tomto případě doufáte v jedno – v dlouhou životnost. A kvalitní materiál ji zajišťuje. Navíc má vliv na kvalitu spánku čili i na to, jak se hosté budou následující ráno cítit.

Matrace pro hosty by měly být vyrobeny z odolných materiálů. Vhodné jsou takové alternativy, které jsou potažené semišem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup