Minimalismus, tečka. Jak na něj?

Styl minimalismu nepotřebuje nábytkové ani slovní kudrlinky. Jak si zařídit bydlení právě v tomto stylu? Budete překvapeni, jak snadno se vám to podaří.

Barvy? Ale no tak

Doby, kdy jste se obklopovali neskutečným počtem barev, jsou již za vámi. Nyní si přejete bydlet útulně a stylově. Doma vám tak bohatě postačí použití bílé a šedé barvy, které budete kombinovat s čistě dřevěnými prvky masivního dřeva. Nic přitom nesmí razit. Dejte si pozor na detaily. Všechny nábytkové úchytky by měly být zapuštěné do materiálu, nikoliv razit do prostoru. V jednotě je síla. Doma budete mít stále uklizeno, jelikož se neobklopujete zbytečnostmi.

Originální kousky

Pokud se chcete z něčeho opravdu čistě radovat každý den, bude to architektonické řešení vašeho nábytku. Stylové podnože mohou být skutečnou perlou vašeho bydlení. Když k nim přidáte židle neotřelých tvarů a materiálů, oko se bude mít na co dívat i v případě, že prostor není nijak dále přehlcen. Novými řešeními poznáte, že máte najednou kreativity na rozdávání. V takto řešeném prostoru to člověku prostě myslí samo.

Zaměřte se na třízení

Ještě před tím, než do místnosti cokoliv vložíte, se zamyslete nad celkovým přínosem věci. Skutečně se k vám hodí, nebo si předmět hodláte vystavit jen ze slušnosti? Čí je to vlastně domov? Na slušnost se vykašlete a rovnou řekněte svůj názor. Nesmyslné suvenýry už se prostě nenosí, nejste muzeum.

A co zdi?

Na rozdíl od industry stylu, kde není potřeba prostor ani omítat a přiznávají se cihly, si minimalismus potrpí na omítce i výmalbě. Zde vám skvělou službu udělá základní bílá barva. Víc nepotřebujete. Jako ozdoba na oknech vám mohou pomoci rolety den a noc, se kterými si sami určíte, kolik světla do místnosti bude proudit.

Minimalismus opravdu nepotřebuje nic. Pouze základní nábytek a prvky. Tečka. Zalíbí se i vám?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup