detsky pokojik

Jak zabezpečit dětský pokoj

Děti tak rychle rostou! Sotva jste si svůj malý uzlíček štěstí přivezli domů z porodnice. A nyní už je to dítě, které začíná objevovat svět a hraje si se stavebnicí. S psychomotorickým vývojem ale souvisí i potřeba chránit dítě proti nebezpečí. Jak na to?

Pohlídejte prostor postele

Možná už také cítíte, že je pravý čas na změnu postýlky. Zábrany na postel vám pomohou vyřešit bezpečnost vašeho dítěte během spánku. I když se bude dítě během spánku v posteli pohybovat, nehrozí jeho pád z postele. Spánek je tak bezpečný a ničím nerušený.

Pozor na zástrčky

Další, co bude potřeba vyřešit, jsou zástrčky. V době, kdy si odskočíte na toaletu, se totiž dítě může přemístit právě k těmto zdrojům elektřiny a začít je zkoumat. Speciální kryty vám pomohou zabezpečit vaši domácnost a v místech, kam má dítě přístup, se snadno postaráte o to, aby se dítěti nic nestalo.

Šplhání

Mnoho z nás ani netuší, jak mohou být malé děti vynalézavé. Často se jim podaří se dostat do míst, kde bychom je rozhodně nečekali. Pro toto vývojové období dítěte je užitečné zabezpečit váš nábytek a připevnit jej vhodnou formou úchytů do zdi. Zejména police a policové systémy se často stávají dětským hřištěm. Pro ty nejmenší lze ještě využít praktické ohrádky pro děti.

Okna

Nikdy nenechávejte okna v dětském pokoji otevřená v době vaší nepřítomnosti v místnosti. I malé děti si dokáží přisunout židličku a vyšplhat po ní. Základem bezpečí je okno otevřené maximálně na větračku. Nejlépe ale uděláte, když prostor vyvětráte a až poté do něj dítě pustíte. Zavřená okna ještě můžete zabezpečit zámky proti otevření.

Stůl

Psací stůl, konferenční stolek, nebo stůl v kuchyni – to jsou nyní místa, která budou pro vaše dítě představovat každodenní výzvu. Abyste předešli nepříjemným nárazům hlavičky dítěte do rohů nábytku, můžete na hrany nasadit speciální násady na nábytek. Jsou plastové a fungují výborně.

Zabezpečte pokojík i další místnosti tak, aby byly bezpečné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup