youngandcreative.cz interie cz uvodni

Závěsy mohou dát místnosti nový rozměr, stačí si správně vybrat

Zcela nový vzhled místnosti? Není potřeba výměna veškerého nábytku, vybavení ani nákladné rekonstrukce, zcela nový rozměr mohou dát místnosti i závěsy nebo záclony. Vždy je však nutné se držet základního pravidla, které říká, že bytový textil by měl design místnosti vylepšovat, rozhodně by jej neměl přílišně přetěžovat nebo na sebe strhávat pozornost. A jaké jsou aktuální trendy v tomto druhu bytového textilu, díky kterým si můžete vyladit interiér?

Trojité plisování

Jednoduché závěsy nebo raději s plisováním? Nejen do klasických interiérů se hodí plisované závěsy, které mohou být z jemné tkaniny, ale plnit také roli zatemňovací. Vhodná délka tohoto typů závěsů je až na zem, nehodí se proto do rodin s malými dětmi nebo čtyřnohými mazlíčky. Trojité plisování lze vytvořit zapošitím. A jaké vzory vybrat? V tomto případě se hodí jednobarevné nebo jemnější vzory včetně květin nebo zvířat, aby vynikly vytvořené sklady. Závěsy lze nadto na bocích stáhnout ke zdi pruhem látky ve stejném dekoru, což vynikne v interiérech s vysokými stropy.

Provensálský i industriální styl

S ohledem na ostatní bytové vybavení je vhodné sladit styl. Do kuchyně, která umně připomíná svým charakterem Provence, se nehodí geometrické tvary nebo moderní záclony a závěsy s nápisy, abstraktními vzory nebo silné tkaniny. Naopak jednotný design místnosti vyladí kytičky, jako jsou kvítka levandule nebo růží, zvířata nebo motivy vaření a doplňků do kuchyně. Industriálně nebo moderně laděnému interiéru perfektně sednou geometrické tvary včetně metalických barev, velmi oblíbená je v poslední době stříbrná barva v kombinaci s modrou a červenou, případně jemnější žlutou.

Délka s ohledem na praktickou stránku

A jakou délku záclon a závěsů zvolit? Dříve se striktně dodržovala pravidla pro kratší záclony v kuchyni, a naopak dlouhé v obývacím pokoji. Dnes se trend závěsů v délce k parapetu objevuje s ohledem na praktickou stránku, protože látka nekryje topení a přispívá k evektivnější tepelné izolaci. Pro tyto účely se používá klasické zakončení, ale také s vroubkovaným okrajem, což dodá místnosti na útulnosti. Při měření je však vždy nutné počítat s látkou navíc pro přirozené řasení, aby se dosáhlo elegantního vzhledu, a také pro obšití okrajů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup