Filter Logic CFL 903B za Saeco

Chcete svému kávovaru dopřát tu nejlepší péči, aby vám byl vždy schopen poskytovat kávu té nejlepší chuti?

Pak je potřeba se o něj pravidelně starat a čistit jeho útroby. Kromě toho byste v něm měli také pravidelně měnit vodní filtr, který se stará o odstranění nežádoucích příměsí z kohoutkové vody, kterou jej plníte. Jaké prostředky vám s péčí o váš kávovar pomohou?

Bez vodního filtru to nepůjde

Řada profesionálních kávovarů je již z výroby vybavena vodním filtrem, který se stará o odstranění nežádoucích látek, které kazí chuť kohoutkové vody a zhoršují také její kvalitu. Jde zejména o chlorovou pachuť, vodní kámen, těžké kovy (rtuť, olovo), pesticidy, pozůstatky hnojiv, zbytky rzi z potrubí a další. Přestože se tyto složky ve vodě vyskytují v minimálním množství, na její chuť mají silný vliv, což je lze nejsilněji poznat zejména v teplých nápojích, které z vaší vody připravíte. Pro espressovače značky Philips a Saeco si můžetepořídit originální vodní filtr Aquacleen anebo dát přednost alternativnímu výrobku od anglické společnosti Filter Logic. Pro správnou funkci filtru, je potřeba jej měnit alespoň každé 3 měsíce používání. Jestliže filtr nevyměníte, zanesou se jeho filtrační otvory, což v první řadě poznáte na chuti vody.

Trocha šetrné chemie přijde také vhod

Používáním vodního filtru by se do vody, z níž je v kávovaru připravována káva, neměl dostat vodní kámen. Proto by se zařízení nemělo tak intenzivně zanášet a degradovat. Přesto se však může stát, že například opomenete filtr vyměnit nebo se jakýmkoliv jiným způsobem dostane do kávovaru běžná kohoutková voda a vodní kámen zanese úzká místa. A právě to je moment, kdy přicházejí ke slovu Krups tablety, které se o zbytky usazenin z vody, ale i mastnoty z kávy a zbytků kávových zrn postarají a váš kávovar efektivně pročistí. Čistící tablety můžete použít nejen ve vašem esspressovači, hodí se i na vyčištění rychlovarné konvice nebo běžné konvice na kávu. Aby byl účinek vždy dokonalý, použijte pro každý čistící cyklus vždy novou tabletu. Pravidelným používáním čistících tablet prodloužíte vašemu kávovaru životnost a budete se tak moci déle radovat z jedinečné chuti vaší domácí kávy.

Nezapomínejte, že každé zařízení, které doma máte, vyžaduje pro správnou funkci dostatečnou údržbu. Jestliže tuto oblast podceníte, nebude fungovat tak spolehlivě, jak byste si představovali a vy budete muset neustále řešit jeho opravy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup