kuchynske drezy

Rozdíl mezi jednotlivými dřezy

Dřezů je dnes v nabídce mnoho. Každý z nich ale nabízí svá specifika, která vám pomohou jasně určit, co si pro svou kuchyň zvolíte. Čím se dřezy liší?

Materiálů přibylo

Zatímco v dřívějších dobách jsme byli většinou zvyklí na nerezové dřezy, dnes je díky inovativním technologiím možno získat mnoho dalších materiálů. Čím se vyznačují? Jsou lepší granitové dřezy nebo nerez? Prošly keramické dřezy nějakou zásadní proměnou, která by stála za zvážení?

Nerezový dřez

Nerez je materiál, který všichni moc dobře známe. V posledních dekádách se tento hojně využívaný materiál používal nejen v profesionálních provozech, ale také v domácnostech. Na nerezových dřezech oceníte jednoduchou údržbu a stálobarevnost. I když do dřezu nalijete horkou vodu, bude stále vypadat stejně.

Keramika

Zdá se vám, že keramický dřez se musí rozbít ihned, jak se do něj položí první hrneček? Není tomu tak. Tento materiál prošel inovací a v podstatě se jedná o velmi odolnou kameninu s povrchovou úpravou. Vesele tak můžete slévat vodu z brambor přímo do dřezu, nic se nestane. Keramika vydrží i větší náraz.

Granitové dřezy

Granitové dřezy dnes nabízejí velkou změnu. Nerez je možno přizpůsobit různým tvarovým požadavkům, ale stále budou mít svou typickou barvu. Keramika má také několik barevných variant, ale stále se nejedná o tak velkou barevnou škálu. Granitové dřezy se dají také tvořit v mnoha tvarových provedeních, a ještě se vyrábějí v pestré barevné škále. Vyladit si stylovou kuchyň tak nikdy nebylo jednodušší. Tento materiál má svá specifika ohledně používání, ale při dobrém zacházení vydrží krásný po mnoho let.

Samozřejmě existují i další materiály pro výrobu dřezů. Například tectonite je materiál používaný v autoprůmyslu. Vydrží velké výkyvy teplot a je stálobarevný. Tectonitové dřezy se také vyrábějí v celé řadě tvarů a velikostí. Už víte, který dřez pro vás bude ten pravý?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup