priprava kavy

Jaký typ kávovaru je pro přípravu kávy nejlepší?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď.  Každý preferuje něco jiného. Někdo miluje kávu silnou v malém množství, jiný se i v případě kávy rád napije. Proto je potřeba pečlivě volit nejen kávový nápoj, který si připravíte, ale také přístroj, který vám s tím pomůže. Jaké typy kávovarů jsou dnes k dispozici, pokud si kávu nechcete vařit manuálně?

Pákový kávovar

Práce s ním není nic jednoduchého a vyžaduje trochu cviku. Příprava kávy v pákovém kávovaru probíhá tak, že naplníte nádobu na vodu, do páky dáte mletou kávu a poté kávu stlačujete. Horká voda se během několika sekund pod tlakem dostane skrz kávu do hrnku. Některé pákové kávovary jsou navíc vybaveny také šlehačem mléka. Ten vám pomůže v případě, že chcete připravit lahodné cappuccino anebo třeba dokonalé latté. Pokud váš pákový kávovar šlehač mléka nemá, můžete si tento přístroj pořídit samostatně anebo šlehat mléko metličkou. To se ale dnes už nikomu nechce. Jednoduchý trik spočívá také v tom, že mléko nalijete do uzavřené nádoby a tou budete několik sekund třepat. Mléko bude načechrané a nebude vás to stát tolik práce.

Automatický kávovar

Mnoho lidí si automatický kávovar pořizuje s vidinou, že příprava kávy bude snazší. A většinou to tak je. Automatické kávovary obsahují zásobníky na jednotlivé ingredience, které je potřeba udržovat plné. A to je celé. Pak již jen stačí zmáčknout tlačítko a lahodný kávový nápoj je na světě. Použít pro něj můžete jakoukoliv značku kávy. Je jen na vás, zda to bude Lavazza anebo třeba Tchibo či Segafredo. Obsluha automatického kávovaru je ve všech případech velmi jednoduchá. Důležité je ale jejich čištění a to nejen od zbytků kávy, mléka, ale také od vodního kamene, který se rád usazuje zejména v hůře dostupných místech. Pravidelné odvápnění je základem péče o automatický kávovar.

Kapslové kávovary

Použití kávovarů na kapsle je podobně jednoduché jako v případě automatických přístrojů. Stačí vložit kapsli, umístit šálek a zmáčknout tlačítko. A stejně jako u automatických kávovarů je důležitá také kvalita použitých ingrediencí. Tu vám zaručí například tchibo kapsle, které již obsahují vše potřebné v té nejvyšší kvalitě. Ve srovnání s přípravou kávy ze sypané směsi jsou sice kapsle trochu dražší, ale jednoduchost přípravy a vysoká kvalita nápoje rozhodně za těch pár korun navíc stojí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup