zavlazovaci system

Na kolik vás vyjde zavlažovací systém na klíč a má smysl jeho realizace svépomocí?

Rádi byste si po celý rok na své zahradě užívali krásný trávník, který budou všichni obdivovat? Nechcete už nosit těžké konve na zalití zeleninové zahrádky, která se nachází v nejzazší části pozemku, kam už nedosáhne zahradní hadice? Chcete při zavlažování šetřit svůj čas i peníze? Pak je nejvyšší čas na instalaci zavlažovacího systému. Na kolik vás vyjde a zvládnete ho svépomocí?

Proč na zahradu nainstalovat závlahový systém?

Trávníky, květiny, stromy a zelenina potřebují 2 až 6 litrů vody denně na 1 m2. Dešťové srážky toto množství většinou nezajistí. Zavlažovací systémy se za vás postarají o dostatečné zavlažování celé zahrady bez přerušení, poradí si s náročnými terénními podmínkami a všemi druhy vegetace a také zabrání přemokření. Zavlažovací systém znamená krásný trávník bez práce.

Náklady na zavlažovací systém na klíč

Jednodušší systém kapkové závlahy si zvládnete vybudovat svépomocí. Většinu komponent seženete na eshopu zabývajícím se závlahami zahrad. Abyste ale závlahou pokryli celou zahradu, bude potřeba si k ruce vzít odborníka, který připraví projekt, vše detailně promyslí, zajistí dodávku závlahového materiálu a kompletní instalaci. Cena celého projektu se bude lišit v závislosti na velikosti vaší zahrady i složitosti instalace. Orientačně však můžete počítat s cca 100 až 150 Kč bez DPH za 1 m2 zahrady. V případě menší zahrady se celková investice může vyšplhat maximálně do 80 000 Kč. U větší zahrady musíte počítat až s dvojnásobkem.

Výhody realizace zavlažovacího systému na klíč

Pokud vám zavlažovací systém realizuje profesionální firma, obvykle se můžete těšit také na to, že se kompletně postará o zaměření pozemku a návrh optimálního zavlažování zahrady s ohledem na ekonomickou stránku. Některé společnosti dokonce po omezenou dobu nabízí služby zazimování v rámci instalačního balíčku zdarma. To se vyplatí, protože se vyhnete složitému tápání co dělat před první zimou a vše uvidíte přímo na vašem systému. Další rok to nebude problém zopakovat a váš zavlažovací systém u vás bude jako v bavlnce. I v případě instalace zavlažovacího systému je dobré mít záda kryta zkušeným profesionálem, na kterého se můžete kdykoliv obrátit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup