koupelnove zrcadlo

Jak vyleštit zrcadlo domácími prostředky?

Domácnost bez zrcadel si lze jen těžko představit. Předsíň, koupelna, někdy i obývací pokoj nebo ložnice jsou místy, kde často a rádi kontrolujeme svůj vzhled, což bez zrcadla dost dobře nejde. Pokud se na něm ale objeví šmouhy, zaschlé kapky vody nebo otisky rukou, pohled do něj nás nejspíš nenaplní radostí, ani kdybychom vypadali sebelépe.

Potřebujete vyleštit koupelnové zrcadlo? Nikdy nepoužívejte abrazivní prostředky (například písky), ale ani drsnou stranu houbičky. Ani zmačkané noviny, které se k leštění často doporučují, nejsou ideální, jelikož hrany zmačkaného papíru by mohly zrcadlo poškrábat. Pokud sáhnete po chemických čističích, ujistěte se, že neobsahují sloučeniny na bázi chlóru (typicky například klasické čističe skel). Mohou způsobit oxidaci zrcadla a jeho nenávratné poškození.

Recepty na účinné čističe

Pokud jste příznivci přírodních a domácích prostředků, můžete si účinný čistič vyrobit. Mezi osvědčené „babské rady“ patří čištění roztokem citronové trávy a vody nalitým do lahve s rozprašovačem. Velice dobře bude působit v koupelně, jelikož tato směs účinně rozpouští vodní kámen, ale i mastnotu a další nečistoty.

Voda, ocet, čistý líh

Další účinný čistič si můžete vyrobit z jednoho litru vody, 100 ml octa a 50 ml čistého lihu. Můžete přidat i několik kapek tekutého mýdla nebo váš oblíbený esenciální olej. Všechny ingredience smíchejte a nalijte do lahve s rozprašovačem, poté používejte jako klasický čistič zrcadel.

Čajové sáčky a voda

Perfektní lesk dodá zrcadlům odvar z pěti libovolných čajových sáčků a litru vody. Nechte ho dostatečně vylouhovat a poté ho pomocí jemné houbičky nebo hadříku z mikrovlákna naneste na povrch. Vyleštěte dosucha.

Zrcadla v koupelně podléhají častému mlžení. Abyste tomuto jevu předcházeli, rozetřete po umytí po zrcadle pár kapek glycerinu, trochu pěny na holení nebo bílé zubní pasty. Nezapomeňte zrcadlo opět důkladně vyleštit hadříkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup