pneu z bazaru

Jak si správně vybrat pneumatiky z bazaru

Při výběru pneumatik z bazaru se pohybujeme v oblasti, kde se snoubí možnost úspory peněz s rizikem skrytých vad.

Zde je několik důležitých bodů, na které byste si měli dát pozor, abyste na pneu bazar měli jen dobré vzpomínky a odvezli si pneumatiky, které vám poskytnou bezpečí a spolehlivost:

  1. Hloubka dezénu: U letních pneumatik je povolena minimální hloubka dezénu 1,6 mm.

U zimních pneumatik je povolena minimální hloubka dezénu 4 mm.

  1. Stáří pneumatiky: Guma postupně ztrácí svou pružnost a odolnost. Zkontrolujte proto výrobní datum, které je vyznačeno čtyřmístným kódem na bočnici. Obecně platí, že pneumatiky starší 5 let by měly být předmětem zvýšené pozornosti a po 10 letech se doporučuje jejich výměna, ať už je dezén jakkoliv neporušený.
  2. Poškození a opravy: Prohlédněte bočnice a běhoun na příznaky poškození, jako jsou praskliny, řezy, výstupky nebo bubliny. Přítomnost záplat také nesvědčí o bezproblémové minulosti.
  3. Rovnoměrnost opotřebení: Nerovnoměrně opotřebené pneumatiky mohou být indikátorem špatného vyvážení kol nebo problémů s geometrií podvozku vozidla, ze kterého byly sundány. Nerovnoměrné opotřebení může způsobit problémy s řízením a snížit bezpečnost jízdy.
  4. Shoda s vaším vozidlem: Ne každá pneumatika se hodí na každé auto. Ujistěte se, že vybíráte pneumatiky, které odpovídají specifikacím vašeho vozidla – rozměr, nosnost a rychlostní index.
  5. Sada nebo jednotlivé kusy: Ideálně hledejte sadu čtyř stejných pneumatik, nebo alespoň páry. Různé vzory a značky na jednom voze mohou způsobit nerovnoměrné jízdní vlastnosti a ovlivnit chování auta ve smyku nebo při prudkém brzdění.
  6. Zkušenosti a recenze: Zjistěte si názory a zkušenosti ostatních s konkrétními pneumatikami. Recenze a testy vám mohou poskytnout cenné informace o výkonnosti a odolnosti.

Pamatujte, že investice do kvalitních pneumatik je investicí do vaší bezpečnosti. Z toho důvodu si vyberte bazar pneumatik, který vám poskytne skvělý zákaznický servis a informace, které při výběru pneumatik potřebujete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup