Materiály, z nichž se pánské svetry vyrábí, jsou mnohem jemnější, než tomu bylo dřív

Pryč jsou doby hrubých kousavých vlněných svetrů. Pokud patříte k těm mužům, kteří si je pamatují z dětství, je i trochu logické, že po žádném vlněném zimním svetru netoužíte. Způsoby zpracování vlny se ale za tu dobu velmi výrazně změnily a vlna se stala mnohem příjemnějším materiálem, než býval dříve. Pánský svetr je navíc velmi elegantním módním doplňkem. Lze jej nosit k riflím i ke společenským kalhotám nebo dokonce společně se sakem. Zimní svetry z ovčí vlny příjemně zahřejí pod bundou i kabátem a snáze v nich přečkáte velmi chladné i mrazivé zimní počasí.

Kvalitní vlněné nebo kašmírové svetry vydrží při správném praní dlouhou řadu let

Pánské svetry se vyrábí v různých barevných provedeních, od jednobarevných po různě vzorované. Jednobarevné se snáze kombinují s ostatním oblečením, vícebarevné lépe vyniknou nošené samostatně. Svetry se mohou převlékat přes hlavu nebo zapínat na knoflíky či zip. Mohou mít výstřih do písmene V nebo výstřih kulatý. Svetry propínací na knoflíky se odlišují také různou hloubkou výstřihu. Některé jsou více uzavřené, jiné zase více otevřené, v nichž perfektně vynikne kravata. Jak je vidět, pánové mohou vybírat mezi různými střihy svetrů a různými barevnými variantami. Ale především by se při výběru svetrů měli zaměřit na jejich kvalitu. Jedině kvalitní svetry dokážou náležitě zahřát a příliš se v nich nezpotíte.

Čím více mají ve svém složení umělých vláken, tím se více vytrácí jejich prodyšnost, tím více se v nich můžete potit a tím menší hřejivosti se od nich můžete dočkat. Proto pokud chcete zakoupit opravdu kvalitní svetr, který vás nezklame v žádném počasí, zaměřte se při svém hledání na luxusní pánské svetry. Jsou velmi příjemné na dotek a při správném a šetrném praní vydrží hodně dlouho pěkné. Luxusní svetry jsou nejčastěji vlněné nebo kašmírové. Vlna i kašmír velmi výrazně reagují na prudké změny teplot při praní a mohou se snadno srazit. Proto je nejlepší prát je pouze ručně ve vlažné vodě, nebo pokud se rozhodnete je přece jen dát do pračky, měla by mít speciální program pro praní vlněného prádla. Vlna i kašmír by se neměly vůbec ždímat nebo nanejvýš při těch nejmenších otáčkách. Aby svetry nezměnily svůj tvar a nevytahaly se, je nejlepší je sušit ve vodorovné poloze na savé podložce, nejlépe savém ručníku nebo osušce. Rychle proschnou a díky podložce budou perfektně držet svůj tvar. Nebojte se investovat víc peněz do kvalitního svetru, při správné péči o něj bude stále stejný i po mnoha letech nošení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup