Jaké záclony zvolit do bytu?

Jestliže si chceme vytvořit z obytných místností skutečný domov, pak k tomu budeme potřebovat několik základních nezbytností. Jen s nimi bude náš domov útulný.

Bytový textil, záclony, povlečení

Jednou z věcí, které do bytu neodmyslitelně patří, jsou záclony. Bez tohoto doplňku vypadají stěny stroze a celý pokoj je studený, neosobní a neútulný. Záclony a závěsy navíc regulují akustiku v místnosti. Bez nich se každý hlas a každý zvuk rozléhá jako v tunelu. A nezáleží na tom, jaký druh záclon a jaký vzor preferujete. Někdo má rád něžné drobné kvítky a někdo dává přednost výraznějším vzorům.

  • Rozhodně by ale měly záclony ladit s ostatním bytovým textilem.
  • Sladit například v obývacím pokoji záclony, závěsy, přehozy přes křesla a pohovku, není při dostatečném výběru žádný problém.
  • A pokud vše doplníte vkusnými polštářky, pak nebude vašemu domovu skutečně už nic chybět.
  • Alespoň co se týče obývacího pokoje.

Bavlna je vždy dobrá volba

Druhou místností, kde je útulnost a pohodlí naprostou nezbytností, je ložnice. Výběr vhodného povlečení je pro klidný a spokojený spánek zásadní. Nejpoužívanějším materiálem na výrobu povlečení je bavlna. Díky svým vlastnostem je vhodná i pro malé děti anebo osoby alergické.

  • Spát pod přikrývkou, která je oblečena do bavlněného povlečení, můžete prakticky po celý rok.
  • V zimě totiž zahřeje a v létě vás příjemně ochladí.

Bavlněné povlečení se také dobře udržuje. Stačí ho vyprat běžným způsobem na čtyřicet stupňů a bude po dlouhou dobu jako nové. U výraznějších vzorů se doporučuje obrátit ho do rubové strany. Dalším prvotřídním materiálem, který se stále více dostává do popředí, je satén. Za jeho oblíbeností stojí především luxusní vzhled, který oživí a obohatí každou ložnici.

  • Novinkou v materiálech ložního povlečení je

Vzhledem k tomu, že tato rostlina roste ve volné přírodě a není tedy nijak chemicky ošetřována, je bambusové vlákno naprosto anti alergenní. Kromě toho bambusové povlečení dobře odvádí vlhkost a je velice příjemné na omak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup