Moderní práškové lakovny

Moderní práškové lakovny zaručí dokonalý výsledek při ekonomicky výhodném provozu. Propracovaný systém je totiž schopen ušetřit některé náklady.

Vybavení práškové lakovny pro efektivní provoz

Výhoda práškové lakovny tkví především v tom, že umožní dopřát výrobku jakoukoliv barvu, odstín i povrch. Jednou z možností je automatická prášková lakovna.

  • Tato lakovací linka je v podstatě průjezdný postřikový stroj, který využívá při své práci takzvanou nanotechnologii.
  • Což znamená, že dochází k alkalickému nebo kyselému odmaštění a následné pasivaci s oplachem.

Automatický systém udržuje v ideálních hodnotách koncentraci chemických přípravků ve vaně. Do toho spadá i správná hodnota pH, měření vodivosti a spolehlivost dávkovacích čerpadel. Lakovací kabiny jsou umístěny v čisté místnosti se stálou teplotou.

Ruční prášková lakovna

Druhou variantou je ruční prášková lakovna s práškovou kabinou, komorovou vypalovací pecí a ručním dopravním systémem. V ruční práškové lakovně dochází k jednostrannému nanášení filtrační separací práškové barvy.

Do vybavení patří i komorová vypalovací pec s vytápěním nepřímým ohřevem za pomoci plynového hořáku. Dopravní systém je podvěsný s ručním ovládáním.

Propracovanost systému šetří náklady

V obou typech práškových lakoven se využívají k nanášení práškové barvy stříkací pistole s technologií HDLV. Díky této technologii je možné nanášet stejné množství práškové barvy opakovaně. Dalším důležitým krokem je vypalování, které probíhá v průjezdné vypalovací peci s nepřímým ohřevem. Poté dochází k chlazení výrobků.

  • Propojení agregátů práškové lakovny je řešeno jednodráhovým podvěsným dopravníkem.

Linka je ekonomicky velice efektivní, protože zpětně využívá zbytkové odpadní teplo, které je využito pro ohřev přiváděného vzduchu přes přívodní vzduchotechnickou jednotku. Tato moderní prášková lakovna využívá nejnovější technologie řídícího systému. Tím pádem je možná vizualizace celého procesu a následná archivace provozních dat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup