youngandcreative.cz laskarduino cz uvodni

Arduino pomáhá pochopit, jak věci fungují

Programátoři v tom mají jasno, ale pro laickou veřejnost je fungování elektroniky opředeno tajemstvím. Přesto se čas od času zamyslíme nad tím, jak je vůbec možné, že všechna ta zařízení, která nás v dnešní době doslova obklopují, pracují právě tak, jak mají. Kdo chce přijít věcem na kloub, má dvě možnosti. Může se ponořit do studia odborné literatury – anebo si pořídit Arduino a vyzkoušet si mnohé věci v praxi, zábavnou formou.

Fenomén bastlířů, nebo učební pomůcka?

Co je to Arduino? Jedná se o minipočítač – přesněji jednodeskový počítač, který se skládá z mikrokontrolerů ATmega. Počátky projektu jsou datovány od roku 2005, kdy ho zakladatelé Massimo Banzi a David Cuartielles představili jako sofistikovanou učební pomůcku. Jenomže netrvalo dlouho a z prototypovací platformy se stal zlatý grál bastlířů.

Arduino je tzv. open-source a uživatelé ho díky tomu mohou modifikovat a vylepšovat. Dalším charakteristickým znakem je cenová dostupnost – levné jsou vývojové desky (např. ESP32 Arduino) i elektronické součástky, které jsou pro realizaci projektů stejně nezbytné jako desky.

Základ úchvatných projektů

Pro koho je Arduino jasnou volbou? Především pro každého, kdo rád tvoří zajímavé projekty. Způsobů využití je nekonečně mnoho a jediné na čem záleží, jsou vaše programátorské schopnosti a parametry elektronických součástek, které si k základní desce pořídíte. S pomocí manuálů snadno sestavíte robotickou ruku, robota na pásech, alarm nebo třeba systém pro automatické zavírání dveří.

youngandcreative.cz laskarduino cz 01

Naučíte se programovat

Programování je schopnost, kterou v životě zúročíte. Začátky vám může usnadnit právě Arduino – aby se projekt „rozhýbal“, je pro něj třeba napsat kód na míru. Ve vývojovém prostředí Arduino IDE lze psát poměrně jednoduchým jazykem Wiring, nicméně podporuje také jazyky C a C++. platforma vám může posloužit jako vstupní brána do světa programování.

Nejen vývojové desky Arduino, ale také shield moduly, napájecí zdroje, displeje a další potřebné elektronické součástky seženete z pohodlí domova ve specializovaném e-shopu laskarduino.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup