Kupte si zavedenou firmu snadno a bez starostí

Investování peněz do zavedených firem je v západní části světa zcela běžnou záležitostí. Trend nákupu firem jako vhodné investice se však postupně dostává i k nám. Chtěli byste vědět, jak vůbec takový nákup firmy u investorů funguje? Rozhodně se nejedná o bezhlavé rozhodnutí typu „koupím firmu“ či „chci koupit firmu“, aniž by si investor nákup pořádně nerozmýšlel. Zjistěte i vy, jak koupit firmu snadno a bez starostí.

Přednosti zavedené firmy

Výhod, proč koupit firmu, je velké množství. Zejména se jedná o ušetření velkého množství času, které zakládání a budování nové společnosti provází. Jelikož není třeba hledat nové pracovníky, přetahovat zákazníky od jiných dodavatelů, zakládat nové pobočky a obchodní místa apod. Dále jde o možnost, jak ideálně získat nové zákazníky či novou oblast pro odbyt svých výrobků. Nákup zavedené firmy mnohdy investorovi přináší také zlepšení a zvýšení pozice na trhu. Vždy je však třeba se nad nákupem konkrétní firmy dostatečně zamyslet.

Stanovení cílové firmy

Před samotným nákupem firmy si proto každý investor nejprve stanoví kritéria, které by měla kupovaná firma splňovat. Každá dobrá investice totiž musí být dobře promyšlená, výjimkou není ani nákup firem. Je třeba především zvážit 2 kritéria, a to jakým druhem podnikání by se měla firma zabývat. Každý investor by měl totiž danému podnikání alespoň trochu rozumět, jen tak bude přesně vědět, jak zvýšit hodnotu kupované firmy. A za druhé by se měl investor zamyslet nad částkou, kterou hodlá a je ochotný investovat do nákupu firmy a případně jejího rozvoje.

Ušetřete si starosti

Pro nákup firem většina investorů využívá služeb společností specializujících se na nákup a prodej firem. Výhod těchto společností je celá řada. Mezi ty nejvýznamnější patří především vyšší jistota, že nákup firmy bude splňovat všechny právní náležitosti a bude se jednat o dokonale prověřenou společnost. Dalšími výhodami je také ušetření času, lepší cena, a nákup firmy, jež splňuje všechny předem stanovená kritéria. Pokud přemýšlíte nad nákupem firmy, pak neváhejte oslovit tým zkušených odborníků ze společnosti COPRA spol. s r. o.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup