péče o sterilní pracoviště

Kvalitní péče o sterilní pracoviště

Sterilní prostředí je v případě laboratorních prostor i celého vybavení nezbytnou podmínkou. Proto je nutné nejen vhodné zařízení, ale i následný servis.

Kompletní péče o sterilní pracoviště

Veškeré operační sály, laboratoře, laminární boxy i další vybavení, které podléhá těm nejpřísnějším hygienickým požadavkům, je nutné udržovat stále ve sterilní čistotě. Proto je nutné zajistit pracovníkům v těchto náročných oborech tyto podmínky s pomocí skutečně kvalitního vybavení, které poskytuje specializovaná firma. Je také žádoucí mít stále k dispozici pro zmíněné čisté prostory veškeré služby.

  • Což znamená nejen realizaci samotného projektu, ale také následný záruční i pozáruční servis.

Zkušená akreditovaná zkušební laboratoř zajistí kvalifikační měření i validaci čistých prostor, laboratoří, operačních sálů i ostatních míst, které vyžadují řízenou čistotu vzduchu.

Mikroorganismy nemají šanci

Nezbytností mnoha laboratoří jsou takzvané laminární boxy. Laminární box nebo také flowbox (laminar flow cabinet) je speciálním laboratorním zařízením, u kterého zajišťují filtraci vzduchu před-filtry a HEPA filtry. Tím pádem je možné zajistit pracovníkům těchto prostor pracoviště ve sterilním prostředí bez mikroorganismů. Jejich práce tak nebude ohrožena žádnými nežádoucími vlivy.

  • Flowbox slouží především k práci a výzkumu biologického materiálu rostlinného i živočišného původu.
  • Své využití nachází ale i v jiných oborech.
  • Například v elektroprůmyslu, kde se používá pro montování drobných elektrických součástí.

Služby pro čisté prostory se vztahují nejen na zmíněné laminární boxy, ale také na sterilizátory, termostaty, inkubátory, mrazáky a další tepelnou techniku, která je k provozu těchto specializovaných a pro moderní výzkum nezbytných zařízení nutností. Vzhledem k tomu, že je třeba udržovat tyto prostory v maximální možné čistotě, je nutné provádět dekontaminaci laminárních boxů (dle příslušných norem) pomocí par formaldehydu a také zajistit bezpečnostně technickou kontrolu (BTK).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup